Mūžīgais Jaunais gads

„Ja vien varētu dzirdēt lūztam jaungada solījumus, tie būtu skaļāki par gadumijas raķetēm.” Tāda doma man ienāca prātā, soļot mājup cauri pilsētas pilnajām ielām nu jau 2014.gada 1.janvāra naktī. Visur valda pacilātība,iedvesma un pozitīvisms… Kur gan tas paliek?

Atliek beigties brīvdienām un pienākt pirmajai darba dienai, lai ikdienas rutīna ņemtu virsroku un viss atgrieztos ierastajās sliedēs. Gadumijas maģija izplēn un aizslīd pagātnē, apņemšanās saraksti aizmirsti gulst atvilktnēs. Ir 31.janvāris. Cik apņemšanās ir izpildītas vismaz pirmā soļa līmenī? Nolēmu padalīties ar ierosinājumiem, kā nezaudēt sparu visa gada garumā.

Arī es smeļos enerģiju no Jaunā gada, taču jau pēdējos trijos vairs nemānu sevi ar tukšām pļāpām, ka viss mainīsies. Jā, katrs nākamais laika posms sniedz svaigas iespējas, bet nekas nemainīsies, ja tikai uz tām priecīgi skatīsimies un nerīkosimies.

Viena no manām mīļākajām lietām ir lasīt sekojošā gada horoskopus. Esmu pērtiķa gadā dzimis skorpions, un mums šis gads solās būt varen’ labs. Kāpēc gan negūt pozitīvus iespaidus un interesi, vai tie piepildīsies? Noslēdzot gadu ir interesanti salīdzināt astrologu prognozes ar dzīves izpildījumu.

Pašiedvesma ir svarīgākais, kas cilvēkam ir nepieciešams, tāpēc motivācijas saraksti ir ļoti vēlami. Esmu pārņēmusi noteiktu formātu ar ceremonisku pieskaņu, kuru, šķiet, ievēroju vidusskolas psiholoģijas grāmatā. Katru dienu sākot ar 26.decembri līdz 25.janvārim ir jāuzraksta kāds nākamā gada mērķis uz papīra strēmeles, kuras līmē vienu aiz otras garā virtenē. Katru dienu visa šī virtene ir jāpārlasa, līdz pienāk 26.janvāris un to sadedzina, pelnus izkaisot vējā. Tad mērķi piepildoties. Es ticu daudzām lietām, varbūt nedaudz arī šai, taču viens ir skaidrs – 30 dienas sevi koncentrējot uz mērķi, tas iegulsies zemapziņā un izredzes uz sasniegumiem strauji pieaug.

Šoreiz pievienoju arī brīnumsvecītes, jo "the spark"  šobrīd man ir svarīga tēma.
Šoreiz pievienoju arī brīnumsvecītes, jo “the spark” šobrīd man ir svarīga tēma.

Jo augstāk tiek celta latiņa, jo augstāki ir sasniegumi. Pat ja nav īstenots viss pilnībā, augstāka mērķa rezultāti vienalga pārsniegs zemāka mērķa. Taču lai neapjuktu lielas apņemšanās priekšā, labāk to sadalīt mazākos soļos ar skaidriem definējumiem. Kas ir populārā jaungada apņemšanās? Protams, notievēt/zaudēt lieko svaru.

Tātad: apņemšanās – 1 .zaudēt svaru.
Soļu sadalījums – 1.1 apmeklēt sporta zāli, 1.2 uzsākt veselīgu ēšanu, 1.3 vairāk laika veltīt fiziskām aktivitātēm/aktīvai atpūtai.

Soļu iekšējais sadalījums –
1.1.1 Izmantot akciju un janvārī nopirkt mēneša abonamentu. 1.1.2 Izstrādāt grafiku, kas iet pamīšus ar darba maiņām.
1.2.1 Pārstāt dzert saldās limonādes, un tās nomainīt ar ūdeni, kam pievienoti augļi. 1.2.2 Izlasīt uz izmēģināt padomus no grāmatas par svaigēšanu, dažādojot maltītes.

1.3.1 Izkāpt divas tramvaja pieturas pirms vajadzīgās ielas, un noiet tās ar kājām. 1.3.2. Vismaz reizi divās nedēļās doties uz slidotavu (un pie reizes atsvaidzināt savas iemaņas!) 1.3.3 Siltajā sezonā doties izbraucienos ar riteni.
Doma ir skaidra – galvenais izvairīties no aptuvenības, kas var diezgan drīz panākt,ka šo punktu ignorējat.

Kāpēc valda uzskats, ka svaigs sākums tikai skaitās ar jaunu gadu? Jaungads nav vienīgais laika atskaites punkts. Saulgrieži un pusgads ir labs veids, kā kontrolēt savu progresu. 4 reizes gadā, ik pa 3 mēnešiem var atskatīties un apdomāt, cik daudz ir paveikts, apzināties, ka laiks nepielūdzami iet uz priekšu. 20.martā iestāsies pavasaris,laiks mobilizēties un piecirst piešus, 21.jūnijā ir lielie vasaras saulgrieži un pusceļa atzīme. Tad pienāks rudens 23.septembrī ar skaudru apziņu, ka atrodamies jau otrā pusē, un visbeidzot pēdējais brīdinājums par gada izskaņu, 22.decembrī ar ziemas sākumu. Papildiniet mērķus ar datuma „check in”, kad tam jābūt kādā noteiktā stadijā. Un pat ja tas neatbilst prognozēm – degunu augšā, un smelieties iedvesmu no kārtējā mazā sākuma.

Nav pat vajadzīgs kāds noteikts datums, vai vēl trakāk – pirmdiena,lai atgrieztu sevi uz sliedēm. Dienu ritējums ir pilns ar zibšņiem un laba garastāvokļa uzplaiksnījumiem, kad šķiet –jā, man izdosies, šis noteikti ir mans gads. Atrodiet savus iedvesmas komplektus! Kopš pirmoreiz noklausījos šo dziesmu, tā vienmēr liekt man savākties un doties tālāk. Mūzika ir neatsverams vadmotīvs iedvesmai un mērķiem.

Šis varbūt neattiecas uz apņemšanos, bet vairāk uz gada noslēgumu, kad var nākties skatīties acīs skaudrajai realitātei, ka varbūt daudzas apņemšanās tomēr nav izdevušās. Visa gada garumā pierakstiet uz lapiņām labās lietas, kas ar jums notikušas, un glabājiet tās kādā kārbiņā. Vecgada vakarā tās izberiet un izlasiet – tik jaukas un brīnišķīgas lietas ir notikušas par spīti visam! Varbūt ne plānotas, un tieši ar to skaistas. Jūs varat nesasniegt savas apņemšanās, bet piedzīvot labākās 365 dienas kādas līdz šim bijušas!

Un visbeidzot – lejiet laimes Vecgada vakarā. Pēc tam izveidojušos figūriņu var nolikt kādā redzamā vietā, lai tā vienmēr atgādinātu par to pulsējošo aizrautību un cerību kādu jūtam, kad pulkstenis sit pusnakti un mūsu priekšā izklājas jauns gads, kuru tikai mums pašiem izveidot tādu, kādu to vēlamies.

2014.gadam izlēju pūķi, kas ir cerību piepildījuma simbols.
2014.gadam izlēju pūķi, kas ir cerību piepildījuma simbols.

Lai jums visiem radošs un iedvesmojošs gads! Pēc austrumu horoskopa tas sākās tikai vakar, tādēļ lecam seglos uguns zirgam, kas mūs var aiznest visur, kur vien to vadīsim!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: