Ja šo lasa valsts iestādes, tad visi turpmākie notikumi ir izdomāti. Jebkāda līdzība ar reālām personām, dzīvām vai mirušām, ir tikai sakritība!

Pavisam nejauši un liktenīgi uzskrēju Neatkarīgo Tukuma Ziņu tweetam par jaunu pasākumu Tukumā – riteņbraucienu Nakts Putni. Iepriekš manītās informācijas druskas sakrīt pa vietām – naktīs pasākuši vazāties lieli riteņbraucēji bari bez izteiktiem apgaismes elementiem, un, šķiet, ka redzēju 17.augusta pitstopu pie Statoil. Pirmā doma – The Ride. Man tur jābūt.

Pulcēšanās 22.augusta vakarā notika ap deviņiem. Pa pilsētu pastiprināti siro riteņbraucēji. Paliekot arvien tumšākam, pieaug arī sajūtu spriegojums – tūlīt kaut kas notiks. Vadītāju bars izdala numuriņus, lai aptuveni noteiktu dalībnieku skaitu. [ Ideāli būtu nostādīt visus ierindā; arī bilde episka] Šķiet, ka visu pasākumu nobildē arī NTZ korespondente. Esam vismaz 110. Vēl vieglā mašīna un četri rolleri, kas palīdz virzīt plūsmu.

20150822_211954 20150822_213931
Drusku pirms desmitiem. Atskan bļāviens „Visi aiz auģika!” Sākam kustību, jāiemācās funkcionēt barā. Laižam cauri centram un lejā pa stacijas kalnu. Rolleri ik pa laikam piestāj krustojumos un nopauzē mašīnas, ja kāds sadomājis braukt tik vēlu. [Vispār Tukumam ap vienpadsmitiem vakarā var iziet cauri un satikt labi, ja piecas mašīnas, tā kā tie retie var pagaidīt un papriecāties par jauniešiem, kas kaut ko dara nevis „tikai sēž pie tiem datoriem” ] Pienotavas kalnā motorizētie biedri sāk palīdzēt vilkt augšā čomus, un kopējais noskaņojums ir fantastisks. Pēc pitstopa benzīntankā, seko tumšais posms caur jauntukuma mikrorajona ieliņu uz Durbes pils pusi. Daudziem ir gaismas, lukturi, mirgojoši objekti un vestes, tā kā viss ir ok, ja vēl trāpa kādā starmetī no rollera.

.
Maršruta viena no labākajām vietām – laist lejup pa Durbes pils nokalni bez bremzēm. Tumsā skan sajūsmas auri un emociju izrādīšana ar necenzētu vārdu birumu, ko pavada smiekli. Turpmāk ceļš aizved uz Durbes estrādi un atpakaļ uz centru [arghhh, nākamais kalns augšup pa Vejmāra/Statoil pusi. Bet dabūjam vēl vienu vieglo mašīnu, kas atkal izpalīdz ar vilkšanu.] Loks cauri mikrorajonam, kas savienojas ar ozoliņiem, kur noturam kārtējo atpūtas brīdi. Jup, ūdens ir vajadzīgs, bet dzeramie līdzi praktiski nav nevienam. Nu jā, pēc kara visi gudri.

.
Atgriežoties centrā sveicinām pašvaldības policistu ekipāžu un kā jau godīgi pilsoņi, kas nebrauc pa visu ielu, iegriežam pa kreisi vienā joslā un skaisti izstiepjot kreiso roku. Atā, policisti! Šķiet, viņi mums drusku paseko lejup pa Talsu ielu, bet krūmos jāmūk nav, varam mīties uz Lauktehniku. Vēl viens awesome nolaidiens pa Pauzera ielu un lejup pa Lielo ielu. Kāds noliek uz acīm, vēl kādam pārsprāgst riepa, viss ir normas robežās, ļaudis.


Dažbrīd riteņu straume uzdod tempu un spiež uz priekšu mūsu mašīnas, naktī visiem enerģija. Tā drusku izsīkst, kad saskaramies ar Kurzemes ielas reljefu, bet varam atkal paņemt pauzi pie vecās Elvi ēkas. Un oho – ir pusnakts! Kaut kur pazuda stunda. Sataisām vēl bildes; daži paspēj tikt uz jumta labākiem rakursiem.

[ Skats kā pret melni zvaigžņotajām debesīm parādās seši stāvi…

colbertdancing emma-stone-excited giphy

It’s canon in my book now, deal with it]

Ceļš ved vēlreiz pāri lielajam krustam un uz Statoil uzpildīties. Nu jau ir pāri pusnaktij. Tauta pamazām sāk dalīties, bet kad tiek atrasta galvenā grupa aiz citas ēkas, vēl aizmiņamies līdz Brīvības laukumam. Turienes afterparty stāsti jūsu ziņā, ar māsu laižam pa mājām, vecākiem cilvēkiem pietiek jau. Bet vajag vēl!! Ja neskaita dažu flirtēšanas paņēmienus, kas visbiežāk noved pie ekstrēmām situācijām aizmugurē braucošajiem, un BMX sienāžiem, kas lēkā cauri spraugām, pēc kādas stundas, jau darbojāmies kaut cik saskaņoti, kas vēl vairāk uzsit kopības un „varam valdīt pār pasauli” sajūtu.

.
Kā izskatās, Nakts Putni organizējas diezgan sistemātiski un nedēļas laikā varam sagaidīt turpinājumu. Woohoo! Noteikti iesaku arī citiem Latvijas aktīvajiem aizsākt šādu lietu!

22.augusts, divarpus stundas, 22 km
https://www.endomondo.com/routes/587318012

Advertisements