0702469cee30794097330aa73eb19950

Jāpaliek pie savas jaungada apņemšanās rakstīt katra mēneša grāmatu kopsavilkumus, tāpēc ar tādu „nelielu” novēlošanos, jūsu priekšā mans janvārī izlasītais bariņš.  18 grāmatas šķiet daudz, taču man bija atvaļinājums, tāpēc, tā teikt, norāvos no ķēdes. Kā 1.janvārī deviņos no rīta pamodos, tā arī sāku savu lasīšanas gadu. Pa vidu ir arī komiksa tipa grāmatas un jau pārlasīti darbi, tāpēc viss gāja uz priekšu ļoti raiti.

1

Shaun Ellis – The Man Who Lives with Wolves

Diezgan pasena dāvana, kurai beidzot pieķēros pirms biju izveidojusi savu gada TBR plānu. Nudien interesanta autobiogrāfija, par vīru, kuru vilku bars pieņēma savā vidū. Vienmēr biju dzirdējusi tikai par Shaun Ellis vēlākajām dienām, kad viņš jau bija sarakstījis vairākas grāmatas un vadīja pats savus izpētes projektus, tāpēc bija interesanti beidzot uzzināt pilno stāstu, kā viņš līdz tam nonāca.

2

 Sarah J. Maas – Throne of Glass

Sāku savu gada plānu ar vienu no tumblr sajūsmas gabaliem. Sajūsmā es noteikti nebiju. Vēl viens piemērs, ka daudz smuku bildīšu blogos vēl nenozīmē tiešām labu sēriju. Vismaz atbrīvojās vieta lasāmsarakstā, jo nākamās 5 daļas noteikti nelasīšu.

Sūzana Kolinsa – „Bada spēles” triloģija

Klasika, pie kuras bija paredzēts atgriezties, kopš 2016.gada beigās izskatījās, ka ASV ir taisnā līnijā nosprauduši mērķi kļūt par Panemu. Man arī ļoti nepatīk filmas, tāpēc jau sen vēlreiz gribēju piedzīvot visu stāsta bagātību bez Holivudas klišejām un problemātikas. Trešās daļas fināls ir patiesa meistarklase. Katnisa nu jau ir kļuvusi YA distopiju badass vecmāmiņu, un vēl joprojām nav piedzīvojusi sev cienīgu līdzinieku triloģiju. Visi sižeta punkti ir tik veikli izvietoti un nekas nenotiek bez iemesla. Kopā ar intensīvo pacing, katru dienu izlasīju pa vienai daļai. Kad iesāk, vairs nav iespējams apstāties.

6.jpg

 Danika Stone – All the Feels

Tāds vieglais gabals tīri jautrībai no 2016.gada beigām. Fanu kultūra pārņem arī grāmatas, un šis ir kā veltījums fandom spēkam un ietekmei.

7

Zoraida Cordova – Labyrinth Lost

Viens no 2016.gada fantasy debitantiem. Latīņamerikas kultūras versija par fantasy.

8

Ieva Melgalve – Mēness teātris

Patīkams pārsteigums no pašmāju autoriem. Ievas stāsti man vienmēr ir patikuši, bet ar “Mirušie nepiedod” kaut kā nebija pa ceļam, tāpēc šo gabalu sāku ļoti piesardzīgi. Protams, pirmās 50.lpp neko nevar saprast, bet tad pēkšņi saprotams ir viss un neatliek nekas cits kā pabeigt visu grāmatu vienā cēlienā. Absolūti ģeniāls mindfuck.

9

Jeff Zentner – The Serpent King

Vēl viena 2016.gada debija, bet šoreiz pat pārspēja cerības. ASV dienvidi, reliģijas ietekme, vidusskolas beigšana, trīs atšķirīgi draugi, katrs ar savām rūpēm. Sākums bija diezgan bumpy ride, kamēr pieradu pie savādākās noskaņas vai stila, pat nezinu kā to nosaukt.  Lai nu kā… Tad tas drīz vien izvērtās par lielāko feels festu. Viena no grāmatām, kas izrauj sirdi, un tad sāk ar to spēlēt pingpongu pret sienu, kamēr tu tur guli asaru peļķē.  Viens no reālākajiem depresijas atainojumiem. Ja Džons Grīns veido diezgan patukšas iedvesmojošās grāmatas, tad ir šis ir real deal un būtu iesakāms visiem jauniešiem.

Sarah Andersen – Adulthod Is a Myth

Pēc „The Serpent King” vajadzēja kaut ko jautru un vieglu, ar ko „salāpīties”, tāpēc no sava gada TBR izvilku šo grāmatiņu. Smieklīgs un patiess attainojums par divdesmitgadniekiem, kuri cenšas sākt savu pieaugušā dzīvi.  Būtībā apkopojums no autores publicētajiem komiksiem twitter vietnē.

 Allie Brosh – Hyperbole and a Half

Joporjām gribēju ko jauku, tāpēc izvilku arī otru komiksu grāmatu, kura interneta vidē ir ļoti populāra.

12

Adam Silvera – History Is All You Left Me

Feels karaļa atgriešanās. Joprojām īsti neesmu atguvusies no „More Happy Than Not”, taču negribēju laist garām viņa jaunāko darbu. Bija tā vērts.

 13

Laurena Olivera – Pirms es krītu

Ieraudzīju bibliotēkas plauktā un atcerējos, ka bija paredzēts lasīt. Bija nedaudz kritiens atpakaļ stila ziņā, jo pēdējā laikā lasīta kvalitatīvi young adult gabali, tāpēc uz brīdi iestājās apjukums, līdz smadzenes pieņēma,ka tagad jādzīvo ar stilīgo ļaužu nevis misfits ikdienu.
Humors un temps bija labs, nudien grūti atrauties. Sema ir gana jauka un riebīga, lai būtu ticamas viņas pārvērtības kā arī dažbrīd dumpis pret visu. Īpašu filozofiju un svaru te nevar just, bet es jau sen vairs neesmu auditorija, tā kā droši vien vidusskolēniem šis būs tieši laikā un kaut ko apziņā papurinās.  No jauna izdzīvotā diena bija labi izplānota, tāpēc laika cilpa un lietas, kas cita ar citu savienotas pavelk uz augšu vērtējumu.

17

Maggie Stiefvater – Sinner

Divi mani mīļākie tēli no Mērsifolas triloģijas dabūja paši savu grāmatu, un es vēl neesmu beigusi svinēt.  Būtībā tas šķita kā tāds pagarš “Mūžam” nobeigums vienīgi ar Kola un Isabeles piedalīšanos. Bet Stīvotera raksta pārāk labi, un tas epilogs… Jā, bija lieliski.

Tad sākās janvāra beigas un mans walk of shame jau otro reizi. Smadzenes nolēma, ka grib pārlasīt Kassandras Klēras “The Mortal Instruments” hronikas, un es tur neko nespēju padarīt.

Nolēmu, ka labāk 30 dienas izbliezt cauri maratonu, nekā vēl 3 mēnešus par to domāt un nespēt koncentrēties uz citām grāmatām.

Es jau reiz uzrakstīju par sāgas trīs pirmajām daļām – City of Bones, City of Ashes un City of Glass.

Cassandra Clare –  Clockwork Angel

Janvārī paspēju pieveikt vēl ceturto no grāmatu no paredzētā TMI maratona. Šī ir pirmā no „The Infernal Devices” triloģijas un arī tīri laba.

Tāds nu bija mans janvāra veikums. Gada izaicinājumā nolēmu izlasīt 115 grāmatas un šāds temps pagaidām uzsita labu handikapu. Atvaļinājumi ir laba lieta.

 

 

Advertisements