19054037._SY540_

Gada īsākajā mēnesī šoreiz paspēju tikt galā ar 13 grāmatām. Turpinājās mans „The Shadowhunter Chronicles” maratons, vai drīzāk tas būtu jāsauc par sprintu, jo nudien paspēju pārlasīt visu garo sāgu 30 dienu laikā, ar Leva Grosmana astīti beigās.

Šoreiz Cassandra Clare triloģijas lasīju pareizā secībā, kas bieži nozīmēja tās jaukt pamīšus. Pa grupām tas izskatās apmēram šādi.

* Cassandra Clare „Clockwork Prince” & „Clockwork Princess”. Otrā un trešā daļa no „The Infernal Devices” triloģijas, par kuru mirkļa iedvesmā uztaisīju atsevišķu rakstu.

 

* Ceturtā līdz sestā daļa Cassandra Clare „The Mortal Instruments” sērijā. „City of Fallen Angels”  &  „City of Lost Souls” &  „City of Heavenly Fire”.

 

 

*„Shadowhunters” sāgas companion books:

 

Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson „The Bane Chronicles”

11 stāsti par visu mīļāko warlock ar Cassandra Jean lieliskām ilustrācijām. Timeline ziņā iesniedzas Magnusa jaunībā, līdz pakāpeniski nonāk līdz jau zināmiem notikumiem un dažos pēdējos stāstos piedāvā savu skatpunktu “The Mortal Instruments” divām pēdējām grāmatām.

Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson, Robin Wasserman “Tales from the Shadowhunter Academy”

Pēc notikumiem “City of Heavenly Fire”, šis bija lielisks veids, kā savienot notikumus ar nākošajām triloģjām sāgā. Grāmata ir 10 stāstu apkopojums, kurā šoreiz galvenais varonis ir Simon Lewis. Te uzrodas arī citi zināmi tēli un katrā stāstā iekombinē atskatu uz vēl kādu notikumu. Rezultātā timeline pabīdas uz priekšu par diviem gadiem, bet mums ir arī jauna informācija par “The Infernal Devices”  varoņiem, kā arī ieskats Circle sākotnē.

Cassandra Clare, Joshua Lewis „The Shadowhunter’s Codex”.

Nudien izcila esence ar labāko, kas ir tajās grāmatās, papildināta ar zīmējumiem un smieklīgām “piezīmēm” no Clary, Simon & Jace. Kodekss ir kā apmācības grāmata topošajiem shadowhunters, kura apskata ēnu mednieku sabiedrību un tās varas struktūras, visas būtņu sugas, dēmonu klasifikāciju, iepazīstina ar ieročiem un pašu  Jonathan Shadowhunter leģendu.
Visa informācija tiek nostādīta pa plauktiņiem, ir atsauces gan uz TMI oriģinālo triloģiju, gan foreshadow uz turpmākajām daļām. Timeline ziņā šis notiek 4.grāmatas sākumā un piemin tēlu, kas tur tiek iepazīstināts. Tāpat ir vēl nelielas norādes uz The Infernal Devices trešo daļu.

 Cassandra Clare „An Illustrated History of Notable Shadowhunters and Denizens of Downworld

Sastāv no satriecošām Cassandra Jean ilustrācijām par visiem galvenajiem sāgas varoņiem, un nelielu info daļu blakus lapaspusē. Lielisks gardums sērijas faniem.

tda1

Cassandra Clare „Lady Midnight”. Joprojām Shadowhunters pasaule un „The Dark Artifices” triloģijas aizsākums, kurš bija negaidīti labs.

Kad mans sprints bija beidzies, vēl atlika brīdis trīs citām grāmatām.

12.jpg

 Ronalds Briedis – Zāles pret nemirstību

Es ar dzeju pārsvarā esmu uz “jūs”, un redzu tikpat bieži, kā savas dzimtas attālākos radiniekus. Rezultātā lasu šo un to, un visu, uzturot tīri subjektīvu viedokli. Šim sējumam mans viedoklis nebija pārāk labvēlīgs. Es nezinu, kas tur notika un kāda no tā bija jēga.
Cilvēkiem patīk piesieties modernajai dzejai, sak, tas nenozīmē tikai pēc katra vārda nospiest enter. Mjā, atšķirībā no dažas labas modernās dzejas, te trūka jēgas tam visam, štrunts par visu uzbūvi.
Protams, dzeja dažbrīd bija izaicinoša, šokējoša utt, utj, bet šis man tikai atstāja iespaidu, ka par kaut ko izliekas, grib uzbūvēt šo izaicinošo fasādi.
Lai piedod man autors, bet man šis nudien nebūs. Katram jāvērtē pašam, bet man no visa krājuma patika tieši trīs gabali, un vēl par trijiem bija attālāka atzinība.

Levs Grosmans vienas grāmatas laikā kļuva par vienu no maniem mīļķajiem autoriem. Par godu “Burvju karaļa” izdošanai latviski, pārlasīju arī pašus Burvjus“.

Lai arī novirzījos no gada plāna ar to neparedzēto sprintu jau lasītā sērijā, vismaz goodreads challenge cipars no tā necieš. Vismaz tagad Shadowhunters uz labu laiku ir izdabūti no manas sistēmas, un varu pievērsties paredzētajām lietām.

 

Advertisements